iPhone / iPad / MacTeknoloji Haberleri

Yeni yılın ilk Apple etkinliği 23 Mart’ta: İşte tanıtılacak cihazlar!

Yeni bir sızıntı, Apple’ın 23 Mart’ta birkaç yeni ürün piyasaya süreceği bir etkinlik düzenleyebileceğini gösteriyor. iPad Pro 2021, AirTags ve yeni AirPods 3’ün yanı sıra yeni bir Apple TV de tanıtılabilir.

Cupertino merkezli şirket, Mart ayında son on yılda altı kez etkinlik düzenledi ve COVID-19 nedeniyle 2020’de bahar etkinliği yapılmadı. Bu nedenle, bahar etkinliğinin bu yıl geri dönmesi muhtemel görünüyor.

Apple Mart Etkinliği Ne Zaman Yapılacak?

Jon Prosser attığı yeni bir tweet ile, Apple’ın 23 Mart’ta bir etkinlik düzenleyeceğini doğruladı. Ardından şu ürünlerin tanıtılacağını aktardı: AirTags, iPad Pro, AirPods ve Apple TV.

iPad Pro 2021

Yeni nesil iPad Pro’nun daha ince çerçeveler, daha az hoparlör deliği ve biraz daha az çıkıntı yapan bir kamera sistemi ile geleceği ancak “gövde tasarımının değişmeyeceği” sızdırıldı.

Yeni raporlar, iPad Pro’nun mini LED ekranla birlikte geleceğini söylüyor. Bu da ekranın daha geniş bir kontrast oranı ve daha gerçeğe benzer renklerle geleceğini işaret ediyor.

Mark Gurman’a göre, tabletin en son MacBook’larda piyasaya sürülen M1 çipi ile “eşit seviyede” bir işlemci ile gelecek.

 AirTags

Apple Mart etkinliğinde, nihayet geliştirilmekte olan aksesuarıyla ilgili bazı resmi ayrıntıları nihayet verecek.

AirTags, kullanıcıların yerini unuttuğu cihazları bulmalarına yardımcı olmak için Bluetooth ve Ultra Geniş Bant teknolojisinin yanı sıra Bul uygulamasından yararlanacak. 

50 dolardan az bir fiyata çıkacağı düşünülüyor.

AirPods 3

Raporlar, AirPods 3’ün geleneksel tasarımı terk edeceğini ve AirPods Pro’nun görünümüne çok daha yakın bir şekilde çıkacağını savunuyor.

Yenilenen kulaklıkların, Dolby Atmos desteği ve uzamsal sesin destekleneceğini ancak Pro modelde olan aktif gürültüyü sunmayacağı söyleniyor. Ama bunu bekleyip görmemiz gerekecek.

AirPods 3’ün 199 dolar fiyat etiketiyle birlikte geleceği söyleniyor.

Apple TV 2021

Apple TV’de beklenilen en büyük değişiklik, TVOS’ta gezinmeyi her zamankinden daha hızlı hale getirirken aynı zamanda Apple Arcade oynanışını da artıracak yeni bir A serisi yonga seti olan yeni dahili donanım gelmesi bekleniyor. Ayrıca, Apple TV’nin zayıf noktalarından biri olduğu için yeni, kullanımı daha kolay bir Apple TV uzaktan kumandasına ilişkin söylentilerin gerçekleşeceğini umuyoruz.

iPad Mini 2021

Yeni iPad Mini 6 yolda olabilir. iPad mini 2019’dan beri yenilenmedi, bu yüzden kesinlikle zamanı geldi. 

Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz Mayıs ayında yeni bir iPad Mini’nin 2021’de piyasaya sürüleceğini iddia etti ve MacOtakara‘da bu yılın Ocak ayında bu raporu doğruladı . 

Artık çok mini olmayan en son modelin, 8.4 inçlik bir ekrana sahip olması bekleniyor. Buna ek olarak, yeni Mini modelinin iPad Pro tasarımına benzer geleceği söyleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Bu içerik korumalı.