OneUITeknoloji Haberleri

Samsung OneUI 3.1 güncellemesi ile gelen en büyük özellikler!

Samsung, son birkaç hafta içinde cihazlarını Android 11 tabanlı One UI 3.0’a güncelleme konusunda harika bir iş çıkardı. Samsung’un bir sonraki yazılım sürümü olan One UI 3.1 için de hızlı dağıtım programını sürdürmesini bekliyoruz. 

Android 11 tabanlı One UI 3.1 sürümü, bu ayın başlarında Galaxy S21 serisi ile çıktı ve epeyce yeni özellik ve değişiklik içeriyor. Buna ek olarak, bu güncelleştirme Galaxy Tab S7 ve Galaxy S7 Plus’a geldi. Önümüzdeki haftalarda diğer Galaxy cihazlarına da ulaşması gerekiyor. 

Bu yazımızda, One UI 3.1’deki tüm yeni yazılım özelliklerine ve değişikliklerine hızlıca göz atabilirsiniz.

Google Discover özet akışı entegrasyonu

OneUI 3.1, Google Discover özet akışı entegrasyonunu stok Samsung başlatıcısında en soldaki ana ekran sayfası olarak eklemenize izin verir.

Sistem varsayılan olarak, Samsung Free’yi gösterecek şekilde yapılandırılmıştır, ancak aşağıdaki adımları izleyerek bunu Google Discover ile değiştirebilirsiniz:

  • Özelleştirme ayarlarını açmak için ana ekrana dokunun ve basılı tutun.
  • Yukarıdaki sayfayı görene kadar tamamen sola kaydırın.
  • Google Discover seçeneğine dokunun.

Google Home Cihaz Kontrolleri

Samsung, Android 11’in Cihaz Kontrolleri özelliğini hızlı ayarlarda ‘Cihazlar’ seçeneğine entegre etti. Bu özellikle, Google Home’dan akıllı ev cihazları ve diğer uyumlu akıllı ev uygulamalarından bu menüye ekleyebilirsiniz.

Google Duo entegrasyonu

Varsayılan görüntülü görüşme hizmeti olarak Google Duo’yu seçtikten sonra, Google Duo’da müsait olan bir kişiyi seçtiğinizde çeviricideki arama düğmesinin yanında yeni bir Google Duo düğmesi fark edeceksiniz. Kişi ile anında bir video görüşmesi başlatmak için bu düğmeye dokunabilirsiniz.

GPS konum verilerini fotoğraflardan kaldırma

Galaxy Unpacked etkinliği sırasında Samsung , Galaxy S21 serisi için gizlilikle ilgili yeni bir özellikten bahsetti . Bu özellik, fotoğrafları paylaşmadan önce konum verilerini kolayca kaldırmanıza olanak sağlar.

Uygulamalara diğer cihazlardan devam etme

Samsung Galaxy ekosisteminin bir parçasıysanız ve düzenli olarak birden fazla Galaxy cihazı kullanıyorsanız, One UI 3.1 sizin için harika bir yeni özellik sunuyor. ‘Diğer cihazlarda uygulamaları sürdür’ adı verilen özellik etkinleştirildikten sonra, aynı Samsung hesabında oturum açmış farklı bir cihazda bir uygulamayı kullanmaya devam etmenizi sağlar.

Göz konforu kalkanı

Samsung brings One UI 3.1 for older Galaxy flagships and midranges - GSMArena.com news

Göz konforu kalkanı, yazılımın önceki sürümlerinde bulunan Mavi Işık Filtresi özelliğine dayanan One UI 3.1’deki yeni bir özelliktir. Bu özellik Ekran ayarlarında bulunabilir ve ekran renklerini değiştirerek mavi ışığa maruz kalmayı sınırlamanıza izin verir.

Nesne silgisi

Galaxy S21 cihazları ayrıca Galeri uygulamasında yeni bir Nesne Silme özelliği ile birlikte gelir . Bu özellik, istenmeyen nesneleri fotoğraflarınızdan kolayca kaldırmanızı sağlar.

One UI 3.1’deki Yeni Kamera Özellikleri

Yönetmen görüş modu

Galaxy S21 serisindeki yeni yönetmen görüş modu, cihazdaki tüm kameralardan aynı anda video çekmenize olanak tanır. Galaxy S21 Ultra’da bu, vizörden aynı anda dört farklı kamera açısına erişebileceğiniz ve bunlar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Vlogger görünümü

Galaxy S21 cihazlarındaki Vlogger görünümü, ön ve arka kamerayı aynı anda kullanmanıza izin verir. Bu, arka kameradan aynı anda bir şey kaydederken tepkilerini yakalamalarına izin verdiği için vlogger’lar için harika.

Tek Çekim 2.0

Samsung, Galaxy S21 serisinin piyasaya sürülmesiyle tek çekim özelliğini güncelledi. Şimdi her saniye daha fazla kare yakalamanıza izin veriyor. Bunun da ötesinde, Single Take 2.0 ayrıca ağır çekim klipleri de kaydediyor.

Odak geliştirici

Galaxy S21 Ultra’daki kamera uygulaması ayrıca birincil 108MP kamerayı kullanırken vizörün sağ alt köşesinde açılan bir Odak geliştirme seçeneği içerir. Geçiş, yalnızca yakındaki bir nesnenin resmini çekmeye çalıştığınızda görünür ve tüm nesnenin odakta kalmasını sağlar.

Bu, Galaxy Note 20 Ultra’daki birincil kamera ile yaşadığım önemli bir sorundur ve Samsung’un bunu çözmek için bu yeni özelliği eklediğine sevindim. Samsung’un One UI 3.1 güncellemesiyle Galaxy Note 20 Ultra ve Galaxy S20 Ultra’ya sunmasını umuyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Bu içerik korumalı.