OneUITeknoloji Haberleri

Samsung One UI 3.0 – Android 11 güncellemesi ile gelen özellikler!

Android 11 üzerine kurulmuş olan OneUI 3.0, birçok heyecan verici yeni özellikle birlikte gelmekte. Bu yazımızda sizlerle OneUI 3.0 özellikleri hakkında bilgiler sunacağız.

OneUI 3.0 Özellikleri

OneUI 3.0, OneUI 2.5’e benzer bir arayüz ile birlikte karşımıza çıkıyor. Buna ek olarak günlük kullanımda kolaylık sağlayacak olan birçok yeni hareket özelliğini bünyesinde barındırmakta. Kamera kısmında da yenilikler sunan OneUI 3.0, daha etkili bir şekilde odaklama ve pozlama imkânı sağlıyor. OneUI 3.0, yukarıda saydığımız yeniliklere ek olarak birçok özellikle birlikte gelmektedir. OneUI 3.0 özellikleri konusuna yakından bakalım;

Yenilenmiş Bildirim Merkezi

İşte Samsung One UI 3.0 Android 11 Özellikleri - Akıllı Telefon

Hızlı ayarlar panelinin tamamı ve bildirim merkezi, One UI 3.0 ile büyük bir revizyondan geçti.

Bildirim Merkezi artık çok daha kompakt ve tüm medya bildirimlerini belirgin bir şekilde gösteriyor. Aynı zamanda öncekinden daha şeffaftır, dolayısıyla kullanılan duvar kağıdını arkaplanda gösterir. Mesajlaşma uygulamalarından gelen bildirimlere de daha hızlı erişim için ayrı olarak gösteriliyor.

Kolaylaştırılmış Ayarlar Menüsü

Ayarlar menüsü de, One UI 3.0 ile arayüz yenilemesi aldı. Öğeler artık biraz daha net bir şekilde gruplandırıldı ve eskisinden daha kompakt. Tüm menü artık çok daha akıcı görünüyor ve yeni simgeler eklenmiş. Üst kısımda ise Samsung Account bilgileriniz görünmekte.

Daha Akıllı Bixby Rutinleri

Bixby Rutinleri de One UI 3.0 güncellemesinin bir parçası olarak güncellendi. Uygulamanın kendisi daha sade bir kullanıcı arayüzüne sahip ve çeşitli önceden ayarlanmış rutinlerin neler sunduğunu ayrıntılı olarak açıklar.

Kamera

Otomatik pozlama ve odaklamanın işlevleri ve arayüzü geliştirilerek daha iyi bir kamera deneyim imkanı sunulmuş. Üzerinde düzenlemeler yapılan görüntü dosyalarını eski hallerine getirebilmek için bir özellik sunulmuş.

Yüzen Bildirimler

Android 11’in Bildirim balonları özelliği de bu güncelleme ile geldi. Uyumlu mesajlaşma uygulamalarıyla, devam eden sohbet bildirimlerini yüzen sohbet başlıklarına dönüştürebilir, böylece sohbet etmenize ve yaptığınız başka şeyi yapmaya devam etmenizi sağlar.

Çift Tıkla Ekranı Kapatma

Ana ekranda iken herhangi bir boşluğa iki kez tıklayarak ekran kapatma özelliği bulunmakta. Bu özelliği, ayarlar kısmında bulunan gelişmiş özellikler bölümüne girerek, hareketler kısmından aktif hale getirebilirsiniz.

Yeni Animasyonlar ve Daha Akıcı Performans

Samsung, One UI 3.0 ile performansı optimize etmek için de çalıştı ve her şey biraz daha hızlı çalışıyor gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Bu içerik korumalı.