iPhone / iPad / MacTeknoloji Haberleri

M1X çipli 16-inç MacBook Pro, maksimum 32GB RAM ile gelebilir!

M1 tabanlı Mac’lerin sınırlamalarından biri, maksimum 16 GB birleşik RAM ile sınırlı olmaları. Apple’ın bu sınırlamayı yakında tanıtacağı 14 inç ve 16 inç MacBook Pro ile çözmesi bekleniyor, ancak yeni bir söylenti, durumun böyle olmayabileceğini gösteriyor.

YouTuber Luke Maini, Apple’ın yaklaşmakta olan 16 inç MacBook Pro’yu maksimum 32 GB RAM ile sunacağını ve tüm yapılandırmalarda 16 GB RAM’in standart olduğunu iddia ediyor.

Apple, Mac’e güç sağlayan M1X yongasının olası bir sınırlaması nedeniyle 16 inç MacBook Pro’yu 32 GB’a kadar RAM ile sunabilir. Diğer nedenlerden biri ise 64GB RAM seçeneğine olan talebin olmaması olabilir, ancak ileri düzey kullanıcılar yeni bir Mac satın alırken mümkün olduğunca fazla RAM’li model almaya eğilimli.

Apple Silikon tabanlı Mac’ler teknik olarak RAM yerine birleşik belleğe sahiptir. Bu birleşik bellek, daha iyi performans ve daha hızlı veri paylaşımı sağlamak için CPU, GPU ve diğer sistem kaynakları arasında paylaşılıyor. Bu nedenle birçok uzman kullanıcı, M1 iMac veya Mac mini’lerini yoğun kullanım için yalnızca 8 GB bellekle sorunsuz bir şekilde kullanabilir. Birleşik bellek mimarisi, 16 inç MacBook Pro’da eksik olan 64 GB RAM seçeneğini telafi edebilir.

2021 M1X MacBook Pro ile ilgili bir başka söylenti ise, bir UHS-II SD kart yuvasına ve arkadan aydınlatmalı bir Dokunmatik Touch ID düğmesine sahip olacağını iddia etti. Apple’ın yeniden tasarlanan 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini bu yılın 3. çeyreğin sonlarında veya 4. çeyreğin başlarında tanıtması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Bu içerik korumalı.