Neler yeni
TeknoMetot - Forum

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Microsoft'un yeni Bulut PC hizmeti, Windows'u Mac ve iPad'te çalıştırabilir!

blackonder

Administrator
Yönetici
Microsoft, kullanıcıların Windows'u web tarayıcısı aracılığıyla Mac'ler ve iPad'ler de dahil olmak üzere herhangi bir cihaza aktarmasına olanak tanıyan yeni bir Bulut PC hizmeti olan Windows 365'i duyurdu.

Hizmet, şirketin Xbox Bulut Oyun hizmetine benzer şekilde çalışır - Windows işletim sistemi buluttaki uzak bir bilgisayara yüklenir ve Microsoft, tüm masaüstü bilgisayar deneyimini kullanıcının cihazına aktarır.
1663000165400.png

Kullanıcılar, depolama miktarı ve çalışma belleği gibi sanal PC yapılandırmasını seçebilecekler. Microsoft'a göre, bir bulut PC 512 GB ve 16 GB RAM'e kadar yapılandırılabilir.

Performans gereksinimlerine göre birden çok Bulut PC yapılandırmasına sahip iki sürüm seçeneği olacak: Windows 365 Business ve Windows 365 Enterprise. Hassas verilerin yerel cihazlarda bırakılmasıyla ilgili güvenlik endişelerinden kaçınmak için bilgiler ve dosyalar şifrelenir ve bulutta saklanır.
1663000180340.png

Hizmet Ağustos ayının başlarında başlayacak ve en azından başlangıçta ticari müşterilere kullanıcı başına aylık abonelik esasına göre sunulacak.

Microsoft'un bir tüketici planı sunduğunu varsayarsak, Windows 365 yalnızca iPad'lerde tam bir masaüstü deneyimi sunmakla kalmaz, Windows'u Boot Camp aracılığıyla çalıştıramayan Apple silikon Mac sahiplerine de hitap edebilir.
 
Üst