Neler yeni
TeknoMetot - Forum

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

iOS 15 beta 3 güncellemesi ile gelen yenilikler

blackonder

Administrator
Yönetici
iOS 15 Beta 2'nin yayınlanmasından yaklaşık üç hafta sonra Apple, iOS 15 ve iPadOS 15 Beta 3 geliştirici sürümünü bu hafta yayınladı. iOS 15 ve iPadOS 15 henüz geliştirme aşamasında olduğu için üçüncü betada birçok yeni özellik ve değişiklikler var. İşte iOS 15 beta 3 ile gelen yenilikler!

Yeniden tasarlanan Apple Music widget'ı
1662999931197.png

iOS 15 beta 3, yeniden tasarlanmış Apple Music widget'ını da getiriyor. Hatta bazıları yeni tasarımın Spotify'dan ilham alındığını aktarıyor. Şimdi, widget'tan müzik çaldığınızda veya duraklattığınızda, 'Şimdi Yürütülüyor' veya 'Duraklatıldı' yazarak sizi bilgilendirecek. Ayrıca, widget'ın rengi, dinlediğiniz albümün rengine göre değişecek.

Yeniden tasarlanan iPhone ayarlarını sıfırla bölümü
1662999941571.png

Apple, iOS 15 beta 3'te 'Sıfırla' ayarını yeniden adlandırdı. Şimdi, 'Sıfırla' ayarının adı 'Aktarım veya iPhone'u sıfırla'. Ayarları açtığınızda, 'Yeni iPhone için hazırlanın' diye size rehberlik edecek yeni bir ekran da var.

Bildirimler için ayrı düğmeler
1662999955987.png

iOS 15'in ilk beta sürümlerinde, 'Seçenekler' ve 'Temizle' olan iki düğme birleşmişti. iOS 15 beta 3'te Apple iki düğmeyi birbirinden ayırdı ve iki seçenek arasında seçim yapmak artık çok daha kolay.

iOS güncellemelerini düşük depolama alanına kurabilme

iOS 15 beta 3'ün sürüm notlarına göre Apple, cihazınızda 500 MB'tan daha az alanınız olsa bile iOS ve watchOS güncellemelerini yüklemenize izin verecek. Bu yeni özellik ile, işletim sistemi güncelleme kurulumu için depolama alanını boşaltmak zorunda kalan Apple Watch Series 3 sahipleri de rahat bir nefes alacak.

Odak moduna yeni eklemeler
1662999970678.png

Odak modu, iOS 15'in en önemli özelliklerinden biridir. Apple, kararlı sürümden önce özelliği iyileştirmeye çalışıyor. iOS 15 beta 3'te, odak Modu menüsündeki metin renginin düzenlenmesi, yeni simgeler, yeniden konumlandırılmış odak durumu ve telefon görüşmeleri seçenekleri gibi odak moduna bazı değişiklikler sunuyor.

Klavyede 'Kameradan Metin' için yeni simge
1662999984959.png

Bildiğiniz üzere iOS 15, gerçek dünyadan metinleri doğrudan cihazınıza aktarmanıza yardımcı olan "Canlı Metin" adlı yeni bir özellik sunuyırdu. iPhone. Ancak, daha önceki iOS 15 beta sürümlerinde herhangi bir şeyi kopyalamaya, yapıştırmaya çalıştığınızda, 'Kameradan Metin' düğmesi çok büyük bir alan işgal ediyordu. Apple, 'Kameradan Metin' düğmesini şimdi sadece bir simgeye dönüştürdü.

Safari Araması
1662999998871.png

Safari sekmesindeki bulunan URL çubuğu klavyenin yukarısına taşındı. Daha önce, başlangıç sayfasının en üstünde bulunuyordu.Buna ek olarak, arama arayüzü de sadeleştirildi.

Yeni App Store karşılama ekranı
Oyunlardaki uygulama içi etkinlikler, ‌App Store‌ widget'ı ve iOS'taki Safari Uzantıları gibi ‌iOS 15‌'teki ‌App Store‌da bulunan yeni özellikleri vurgulayan yeni bir App Store açılış ekranı eklendi.
 
Üst