Neler yeni
TeknoMetot - Forum

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Apple, çip kıtlığı nedeniyle MacBook üretimini geciktiriyor!

blackonder

Administrator
Yönetici
Şu anda, otomobil üreticileri ve akıllı telefon devleri de dahil olmak üzere tüm sektörlerdeki şirketleri etkileyen küresel bir çip kıtlığı var. Bu tedarik sıkıntısı Apple’ı da etkilemiş gibi görünüyor.

Nikkei Asia, yonga kıtlığı nedeniyle Apple’ın yeni MacBook Pro’nun son montajından önce bileşenlerin PCB’ye montajını ertelemek zorunda kaldığını bildirdi.

Eksiklikler, Apple’ın yeni MacBook Pro için bileşen siparişlerinin bir kısmını yılın ikinci yarısına ertelemesine neden oldu.

1662923379830.png


Apple’ın konumu, tedarikçilerinden öncelik almasına izin veriyor. Bununla birlikte, şirket de çip kıtlığı nedeniyle bazı sorunlarla karşı karşıya kaldığından, sorunun oldukça ciddi olduğu ve önümüzdeki çeyrekte daha da kötüye gideceği açık.

TSMC, Samsung ve diğer şirketlerin üretimi artırmak için milyarlarca dolar yatırım yapması ile küresel çip kıtlığının 2021 yılı boyunca sürmesi bekleniyor.
 
Üst