iPhone / iPad / MacTeknoloji Haberleri

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modellerinin maket görüntüleri ortaya çıktı!

Son birkaç hafta içinde pek çok iPhone 13 maketi ortaya çıktı. İlki, bize daha büyük kamera modülüne ilk bakışımızı veren güvenilir sızıntı yapan Sonny Dickson tarafından sızdırıldı. Şimdi, MacRumors, iPhone 13 maketlerini tüm ihtişamıyla gösteren bir video yayınladı.

Apple’ın 2021 iPhone serisini bu yıl Eylül ayında piyasaya sürmesi bekleniyor. iPhone 13 tanıtımına daha yaklaşık iki ay olmasına rağmen, birçok CAD ve render çoktan sızdırıldı. MacRumors, yayınladığı video ile bize Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone serisine ayrıntılı bir bakış sunuyor.

Video, son birkaç haftadır bilinenleri sergiliyor. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’ta bulunan daha büyük kamera modülü öne çıkarken iPhone 13 ve 13 mini’de ise çapraz kamera kurulumu. Söylentiler, bütün iPhone 13 serisinin daha büyük bir birincil kamera sensörüne sahip olabileceğini öne sürüyor, bu yüzden Apple diyagonal kamera tasarımına geçiş yapmış olabilir.

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max’in otomatik odaklamalı daha iyi bir ultra geniş kamerayla gelmesi bekleniyor. Ancak video, daha önce bilinmeyen veya daha az su yüzüne çıkan bazı şeyleri ortaya koyuyor.

MacRumors ayrıca, yeni iPhone’da bulunan daha küçük bir Face ID çipini de onaylıyor. iPhone 13 maketlerinde ahize telefonun üst çerçevesine yerleştirilmiştir.

Video ayrıca iPhone 13’ün “yeniden konumlandırılmış” bir SIM tepsisi ve ses seviyesi düğmeleriyle gelebileceğini ortaya koyuyor. Üstelik iPhone 13 Pro ve iPhone 13’teki kamera çıkıntısının boyutlarının farklı olduğu da iddia ediliyor. Bu, mevcut senaryonun aksine iPhone 13 kılıflarının iPhone 13 Pro’ya uymayacağı anlamına geliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Bu içerik korumalı.