iPhone / iPad / MacTeknoloji Haberleri

iPhone 13 serisi, kulaklığın üst çerçeveye taşınmasıyla daha küçük bir çentikle gelecek!

iPhone 13 modellerinin daha küçük bir çentiğe sahip olması bekleniyor ve yeni çıkan sızıntı bunu doğrular nitelikte.

iRepair, MacRumors’a 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç ekran boyutuna sahip iPhone 13 modelleri için ön cam panellerin olduğu iddia edilen bir fotoğrafı paylaştı. Her bir iPhone’daki çentik, kulaklık hoparlörünün üst çerçeveye taşınmasının bir sonucu olarak gözle görülür şekilde küçüldüğü görülüyor. Bu tasarım ilk olarak geçen yıl iPhone 12 modelleri için gerçekleştirileceği söylenmişti, ancak gerçekleştirilemedi.

Apple analisti Ming-Chi Kuo ve diğer birkaç kaynak, daha önce birkaç Face ID bileşeninin iPhone 13 modellerinde yakın bir biçimde birleştirileceği ve bundan dolayı yeni iPhone modellerinin daha küçük bir çentikle geleceğini iddia etti, ancak kulaklığın yeniden konumlandırıldığından bahsetmedi.

Çentik tasarımı, 2017’de iPhone X’te piyasaya sürülmesinden bu yana hiç değişmedi. Kuo, Apple’ın bu yıl çentiği küçülttükten sonra, Samsung Galaxy S21’e benzer bazı 2022 iPhone modelleri için bir delikli ekran tasarımına geçmeyi planladığını söyledi. Ardından 2023 gibi erken bir tarihte, çentiksiz veya deliksiz gerçek bir tüm ekran tasarımına ve ekran altı parmak izi tarayıcısına sahip bir iPhone geleceği düşünülüyor.

Buna ek olarak, iPhone 13 modellerinin, Pro modellerinde 120 Hz ekran, daha büyük kapasiteye sahip piller, daha hızlı bir A15 yongası ve kamera iyileştirmeleri içerdiği söylenen önemli yeni özelliklerle geleceği ancak iPhone 12 modelleriyle neredeyse aynı tasarıma sahip olması bekleniyor. Apple’ın iPhone 13 serisini Eylül ayında tanıtarak normal lansman zaman dilimine geri dönmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Bu içerik korumalı.