iPhone / iPad / MacTeknoloji Haberleri

iPhone 13 modelleri, hem FaceID’ye hem de Touch ID’ye sahip olabilir!

Barclays analisti Andrew Gardiner ve üç meslektaşına göre, bu yılın sonunda piyasaya sürülmesi planlanan iPhone 13 modellerinde, Face ID’ye ek olarak kimlik doğrulama için ekranın altına gömülü bir parmak izi tarayıcısı da “büyük olasılıkla” bulunacak.

MacRumors ile paylaşılan bir araştırma notunda analistler, iPhone 13 modellerinin daha küçük bir çentiğe sahip olacağını ve LiDAR Tarayıcının bu yıl da, iPhone 13 Pro modelleriyle sınırlı kalacağını ekledi.

Analistler, iPhone 13 modellerinde daha küçük bir çentiğin Face ID için “mevcut yapılandırılmış ışık sisteminin daha sıkı bir şekilde entegre edilmiş bir sürümünün” sonucu olacağına inanıyor.

Analistler, Apple tarafında “daha büyük bir değişimin” 2022 yılında geleceğini de ekliyor. Face ID için “daha da az yer kaplayan” uçuş süresi mimarisini benimsemeyi hedefleyen bazı 2022 iPhone modellerinin , Samsung’un yeni akıllı telefonlarının çoğu gibi, ekranda yalnızca küçük bir delik kameraya sahip olabileceği düşünülüyor.

Barclays analistleri, Apple’ın iPhone kutu içeriğine şarj cihazı eklemeyi bırakmayı planladığını iddia eden ilk kişilerdi. Geçmişte, iPhone 8 ve iPhone X’e gelen True Tone, iPhone XS ve iPhone XR modellerinde kulaklık jakı adaptörünün ve tüm iPhone 11 modellerinde 3D Touch’ın kaldırılmasını da doğru bir şekilde ortaya çıkardılar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Bu içerik korumalı.