iPhone / iPad / MacTeknoloji Haberleri

iPhone 13 / 13 Pro serisini neden almalısınız?

1. Daha iyi kameralar

iPhone 13 serisi, düşük ışıkta fotoğrafları büyük ölçüde iyileştiren yükseltilmiş bir birincil kameraya sahiptir. iPhone 13, daha az gürültüyle yüzde 47 daha fazla ışık alabilen sensör kayması sabitlemesinin yanı sıra 1.7um mikron pikselli daha büyük 12 MP birincil kameraya sahip. Ayrıca, eskisinden daha hızlı olan ve düşük ışıkta daha az parazitle fotoğraf çekmesine olanak tanıyan yeni bir ultra geniş kamera da var.

iPhone 13 Pro serisi, Apple’ın üçlü kamera sistemini tamamen elden geçirmesiyle daha büyük bir kamera yükseltmesi alıyor. Telefoto kamera artık 3x’e kadar dijital yakınlaştırmayı destekliyor ve 77 mm daha yüksek odak uzaklığına sahip.

Birincil 12MP kamera, 1,9um geniş pikselleri ve f/1,5 diyaframı sayesinde düşük ışıklı fotoğraflarda 2,2 kat iyileştirme sağlayan daha da büyük bir sensör kullanıyor. Ultra geniş kamera, daha büyük bir sensör ve daha geniş f/1.8 diyafram ile eşit derecede büyük bir güncelleme alıyor ve bu da düşük ışık senaryolarında yüzde 92 iyileşme sağlıyor. Ayrıca otomatik odaklama desteğine sahiptir, böylece makro fotoğraf çekimine izin verir.

Son olarak Apple, tüm iPhone 13 serisindeki tüm kameralara Gece modu desteği getiriyor.

2. Geliştirilmiş pil ömrü

iPhone kullanıcılarının en yaygın şikayetlerinden biri zayıf pil ömrüdür. Bu yıl Apple, tüm pil ömrü şikayetlerini gidermek için iPhone 13 serisinde daha büyük piller kullanıyor.

Apple’ın iddiaları gerçekten doğruysa, bunlar günlük kullanımda kolayca fark edilmesi gereken bazı büyük iyileştirmeler.

3. A15 Biyonik çip

Apple, her yeni iPhone ile performans ve verimlilikte yeni bir rekor kıran yeni bir A serisi çipi piyasaya sürüyor. A15 CPU, rakiplerinden yüzde 50’ye kadar daha hızlı, GPU ise eskisinden yüzde 30-50 daha hızlı.

4. Çift eSIM desteği

Apple, 2018 yılında Phone XS serisini piyasaya sürülmesiyle eSIM desteğini ekledi. iPhone 13 serisi ile şirket, çift eSIM desteği ekleyerek işleri bir adım öteye taşıyor. Operatör desteğiyle iPhone 13’ünüzde çift eSIM kullanabileceksiniz – fiziksel SIM’e hiç gerek yok artık.

5. Daha fazla depolama

Apple, iPhone 13 serisinde bazı önemli depolama değişiklikleri yaptı. iPhone 13 mini ve iPhone 13’te 64 GB’lık temel depolama alanı yerine 128 GB kullanıyor.

iPhone 13 Pro serisi için temel depolama alanı 128 GB olmaya devam ediyor ancak Apple, cihazlarında mümkün olan maksimum depolama alanını isteyen tüketiciler için yeni bir 1 TB seçeneği ekledi.

6. Daha iyi görüntüler

Apple, iPhone 13 serisinde Super Retina XDR ekran panellerini kullanmaya devam ediyor. Bu paneller artık daha yüksek parlaklığa ulaşabiliyor: iPhone 13 serisinde 800 nit’e ve iPhone 13 Pro’da 1.000 nit’e kadar.

iPhone 13 Pro serisi bu özelliklere ek olarak ProMotion desteğine sahip. Bu özellik, iPhone’lardaki ekranların, görüntülediğiniz içeriğe göre yenileme hızlarını 10 Hz’den 120 Hz’ye otomatik olarak değiştirebileceği anlamına gelir.

Bu yıl, iPhone 13 Pro serisini satın almayı düşünmek için yeterince büyük bir neden.

7. Sinematik Video

Apple, iPhone 13 serisine Sinematik Video desteği getiriyor. Bu, iPhone 13 serisinin derinlik efektiyle video kaydetmesine izin verecek, yani konunun arkasındaki arka plan bulanıklaşacaktır. Apple, iPhone 13 Pro serisinde video kaydettikten sonra odağı değiştirmenize izin vermek için LiDAR sensöründen yararlanacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Bu içerik korumalı.