iOS / iPadOS / MacOS

iOS 15 Beta’yı kaldırma ve iPhone / iPad’inizi iOS 14’e düşürme kılavuzu!

iPhone’unuza veya iPad’inize iOS 15 beta sürümünü yüklediniz mi? Bu bir geliştirici beta sürümüdür, bu nedenle günlük kullanım için yeterince stabil değildir. Kararınızdan pişmanlık duyuyorsanız, iPhone’unuzda iOS 15’i nasıl kaldırabileceğinizi ve iOS 14’e nasıl geri dönebileceğinizi kılavuzumuzu takip ederek bulabilirsiniz.

iOS 15 beta sürümünü iPhone’unuzdan kaldırmadan önce bilmeniz gerekenler;

  • Şu anda Apple tarafından imzalanan işletim sistemi sürümü olduğundan, iPhone’unuzu ancak iOS 14.6’ya düşürebilirsiniz.
  • iPhone’unuzdaki iOS 14 yedeklerini ancak iOS 14.6’ya indirdikten sonra geri yüklemek mümkün. iPhone’unuza bir iOS 15 yedeğini geri yükleyemezsiniz.
  • Cihazdaki tüm önemli dosya ve belgelerinizin bir yedeğini oluşturmanız her zaman önerilir.

iOS 15 beta’yı iPhone’unuzdan kaldırmak için aşağıdaki kulavuzu adım adım takip edin;

1.Ayarlar uygulaması aracılığıyla iPhone’umu Bul’u kapatın  (Ayarlar > iCloud > iPhone’umu Bul). 

2.Cihazınız için uyumlu olan en son iOS 14 yazılımını buradan bilgisayarınıza indirin.

3.iOS 15 beta yazılımı çalıştıran iOS cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.

4.Mac’te Finder penceresi açın ve kenar çubuğundan iOS cihazınızı seçin. Windows’ta iTunes’u açın. iPhone veya iPad’i Mac’inize veya Windows bilgisayarınıza ilk kez bağlıyorsanız, bilgisayara güven uyarısını kabul edin.

5.Mac’te klavyenizdeki Alt/Option tuşunu veya Windows’ta Shift tuşunu basılı tutun ardından iPhone’u Geri Yükle… düğmesine tıklayın.

6.Daha önce indirmiş olduğunuz iOS 14 IPSW uzantılı yazılım dosyasını seçin. Ardından devam etmek için  Geri Yükle ve Güncelle seçeneğine tıklayın.

7.Bir sonraki açılan pencerede size iOS 14 güncellemesi hakkında bilgi verecektir. Devam etmek için İleri  düğmesine ve ardından  Kabul Et  düğmesine tıklayın.

8.Windows’ta iTunes, Mac’te Finder yazılımı doğrulayacak ve iPhone’unuza yükleyecektir. Tüm işlem yaklaşık 10-15 dakika sürmeli.

9.İşlem tamamlandığında, iPhone’unuz iOS 14’e geri dönecek ve beyaz ‘Merhaba’ kurulum ekranını göreceksiniz. Şimdi kurulum işlemini takip edin ve cihazınızı kullanıma hazır bir hale getirin.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Bu içerik korumalı.