iOS / iPadOS / MacOSTeknoloji Haberleri

Intel tabanlı Mac’lerde bulunmayacak macOS 12 Monterey özellikleri!

macOS Monterey güncellemesi söylentilerin aksine gözle görülür bazı kullanılabilirlik iyileştirmeleri getiren nispeten büyük bir güncelleme olduğu ortaya çıktı. Ancak Apple, yeni macOS Monterey özelliklerinden bazılarını yalnızca en yeni M1 tabanlı Mac’lerinde sunacak.

Canlı metin

Canlı Metin ile Mac’inizdeki fotoğraflardan kolayca metin kopyalayabilirsiniz. Bu nedenle, bazı önemli sayıları veya diğer ayrıntıları içeren bir görüntünüz varsa, onu M1 tabanlı macOS Monterey’de kopyalayabilirsiniz.

Apple Haritalar’da güncellenmiş şehir deneyimi

Apple, şehirleri yollar, mahalleler, ağaçlar, binalar ve daha fazlası için ek ayrıntılarla göstermek için macOS Monterey’deki Apple Haritalar uygulamasını yeniledi. Ayrıca bazı önemli yerleri 3D olarak ziyaret edebileceksiniz. Buna ek olarak, Apple Haritalar uygulamasındaki yeni etkileşimli 3B Dünya küresi Intel tabanlı Mac’lerde de kullanılamayacak.

FaceTime’da portre modu

Apple, iOS 15 ve macOS Monterey ile FaceTime uygulamasında çok büyük yenilikler sundu. macOS Monterey’deki hizmete yapılan yeni eklemelerden biri de FaceTime görüntülü görüşmelerinde Portre modu. Bu özellik, size odaklanmak için bir video görüşmesi sırasında arka planı bulanıklaştırır. Ancak bu özellikte Intel tabanlı Mac’lerde bulunmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Bu içerik korumalı.