Teknoloji HaberleriiPhone / iPad / Mac

Intel, gelecekteki Apple Silikon çiplerini üretmek istiyor!

Apple, Kasım ayında Apple tasarımı M1 yongalarına sahip Mac’leri piyasaya sürmeye başladı ve Apple silikon teknolojisi sonunda Apple’ın Mac serisinde yıllardır kullandığı tüm Intel yongalarının yerini almaya başladı.

Intel şirketin bir parçası olarak Arizona’da Intel Foundry Services ve iki yeni çip fabrikası kuracağı yeni iş stratejisi olan IDM 2.0’ı duyurdu. Şirket, bu girişimin bir parçası olarak diğer şirketler için çipler üretmeye başlayacak. Intel, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da bu alanda önemli bir rol almak istiyor. Şirket, bu yeni iş stratejisinin bir parçası olarak 20 milyar dolarlık yatırım yapacak.

Şirketin CEO’su olan Gelsinger Intel’in yeni planlarını tartışırken , Intel’in potansiyel bir müşteri olarak Apple’ı takip etmeyi planladığını ve Apple’ın gerçekten de Intel’in hizmetlerini kullanmaya karar vermesi durumunda Intel’in Apple cihazlarında kullanılmak üzere Apple silikon çipleri üreteceğini söyledi.

Şu anda Apple, iPhone , iPad , Mac ve diğer cihazlarda kullanılan tüm A serisi ve Apple silikon çiplerini üretmek için Taiwan Semiconductor Manufacturing Company’ye (TSMC) güveniyor . TSMC, Apple’ın tek tedarikçisidir, bu nedenle Apple ve Intel’in Apple’ın tedarik zincirini çeşitlendirmesine izin verecek bir anlaşmaya varma şansı var.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Bu içerik korumalı.