iPhone / iPad / MacTeknoloji Haberleri

DigiTimes: iPhone 13 Pro serisi, 120 Hz OLED panelleri kullanacak!

Yeni bir DigiTimes raporu, iPhone 13 Pro serisiyle ilgili önceki sızıntıların iddia ettiklerini doğrular nitelikte: Samsung’un 120Hz LTPO OLED paneline sahip olacaklar.

Samsung ve LG Display, Apple’a yaklaşan iPhone’lar için LTPO OLED paneller tedarik edecek.

Her iki ekran üreticisi de şu anda LTPS ekran üretim hatlarını 2021’in ilk yarısında tamamlanması beklenen LTPO OLED panellerine dönüştürme sürecindedir. Dönüşüm, üretim kapasitelerinde bir düşüşe yol açacak.

Apple, Apple’ın kalite kontrol testlerinde defalarca başarısız olmasına rağmen, tedarik zinciri paneline Çin üretici BOE’yi de eklemeye çalışıyor. BOE, Apple için iPhone’lar için LTPO panellerini test ettiği özel bir üretim hattı kurdu.

Rapor ayrıca, iPhone 13 Pro serisinin % 20’ye kadar daha az güç tüketeceğini de ekliyor, bu muhtemelen LTPO OLED panellerinin ve daha verimli A15 yongasının kullanılmasına bağlanabilir.

Apple’ın bu yıl iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’te 120Hz LTPO OLED panelleri kullanacağı söyleniyor. Pro olmayan iPhone 13 modellerinin 60Hz OLED panelleri kullanmaya devam etmesi bekleniyor çünkü bu, Apple’ın iki iPhone modeli arasında daha iyi ayrım yapmasına olanak tanıyacak. Samsung, amiral gemisi Galaxy S21 ve Note 20 Ultra cihazlarında hali hazırda 120Hz LTPO OLED paneller kullanıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Bu içerik korumalı.