Yabancı Diziler

Bulaşıcı hastalıklar ve virüsleri konu alan en iyi 14 yabancı dizi

Salgın konulu yabancı dizileri sizler için derledik iyi seyirler.

1-The Walking Dead

The Walking Dead, dizisinin başrolünde geçirmiş olduğu kaza sonrasında girmiş olduğu komadan beklenmedik bir şekilde uyanan ve dünyaya etobur ayakların egemen olmuş olduğu şerif yardımcısı yer almakta. Dizide Grimes, bulunmuş olduğu hastaneden ayrılarak ailesini bulmak amacı ile yola çıkmıştır. Yeni Dünya sürecinde diğer hayatta kalanlar ile grup oluşturmuş ve hayatta kalmaya çalışmaktadır.

2-Sweet Home

Dizi, izole edilmiş bir alanda canavarlar ile mücadele içerisine giren bir grubun başından geçen olayları anlatmaktadır. Karakter Kang, lise öğrencisidir. Babası, annesi ve kardeşi ile yaşamaktadır. İçine kapanık bir çocuk olan Song Kang, ailesini bir trafik kazasında kaybeder ve bir apartmana taşınır. Ve kendini bu apartmanda aniden canavarlaşmaya başlayan insanlara karşı bir savaşın içerisinde bulur.

3-To The Lake

Yana Vagner’in ayno adlı romanından uyarlanan bir Rus yapımı Netflix dizisidir. Bu dizi salgın temalı zombi karakterlerini sevenler için oldukça sürükleyicidir. To the Lake isimli dizide, korkunç bir veba vurgunundan sonra bir grubun hayatlarını riske atması konu ediliyor. İnsanlık, medeniyet sonları ile karşılaşırken hayatta kalmak adına mücadele veren bir grubun hikayesi.

4-The 100

The 100, Amerikan yapumı bir Bilim Kurgu dizisidir. Dizi, Kass Morgan’ın aynı adlı roman serisine dayanıyor.

Dizi, 2149’da, bir nükleer kıyametin Dünya’yı yok etmesinden 97 yıl sonra başlıyor. Hayatta kalan ise o zamanlar yörüngede olan Ark adı verilen tek bir büyük istasyona katılan on iki ulusal uzay istasyonunun sakinleriydi. Bu gemide yasalar sertti ve yiyecek kaynakları azalıyordu.

Gelişen olaylardan sonra yüz çocuk suçlu, hayatta kalıp kalamayacağını görmek için bir gemiyle Dünya’ya gönderilir. Bir iniş kazası nedeniyle Ark ile bağlantısı kesilen suçlular, yerde kamp kurmaya çalışır ve olaylar başlar.

5-Into The Night

Bilim kurgu dram türünde izleyicilerin karşısına çıkan ‘Into The Night’ güneşin insanlar için tehlike oluşturduğu bir konuyu ele alır. Güneşin tehlike oluşturmasının ardından Batıya doğru gitmeye çalışan bir adam diziye hayat verir. Yaşanan bu kozmik olaylar sonucunda dünya için büyük bir tehlike serüveni başlar. Ve Güneş, önüne çıkmış ve çıkacak olan her şeyi, herkesi öldürmeye başlamıştır.

6-Snowpiercer

2020 çıkışlı bir bilim kurgu dizisi olan Snowpiercer, Fransız çizgi romanından uyarlanmıştır. Dizide, başarısız olarak gerçekleşen iklim deneyi ele alınmaktadır. Dizi aynı zamanda, ismine de hayat veren Snowpiercer trenini konu alıyor. Snowpiercere binen şanslı kişiler hayatta kalırken, tüm yaşamı ölüme sürükleyen olayların ardından yeni sınıf sistemi ortaya çıkmakta.

7-The Rain

Danimarkalı 2 kardeşin yağmur ile gelen ve İskandinavya nüfusunu yok eden ölümcül virüslerden kurtulmayı başaran hikayesini konu alıyor. Kendilerine yeni bir hayat kurma peşinde olan kardeşler, güvenli bir yer bulabilmek için yola koyulmaktadır. Büyük yıkım sonrası kurtulmayı başarmış olan diğer gençler ile birlikte özgürlüğün peşine düşerler. Gençler, hayatta kalmak için savaş verirken yaşamış oldukları birçok şeyin de yeni hayatlarında var olduğunu keşfetmişlerdir.

8-Black Summer

Zombi temalı dizi sevenler için göz kırpmadan izleyeceği Black Summer adlı dizide, ölümcül zombi salgınının yaşanmış olduğu dönemde insanlık, kara günlere gebedir. En ilginç tarafı da zombi istilasından kaçan ve birbirine yabancı olan insanların yine birbirlerine ihtiyacı olmasıdır. Şehrin boşaltılması sırasında kızından ayrı düşmüş olan Rose isimli karakter, kızına ulaşabilmek adına her şeyi yapacaktır. Fakat her ne kadar kızının peşine düşse de ona ulaşması o kadar da kolay olmayacaktır. Bu nedenle Rose, kendisi gibi zombi istilasından kurtulmuş olan bir grup ile hareket etmeye başlar.

9-Under The Dome

Under the dome (Kubbenin Altında), CBS tarafınca izleyicilerle buluşan Amerikan yapımı korku ve bilim kurgu tv dizisidir. Aynı zamanda ünlü yazar Stephen King ‘in 2009 yılında ‘Under The Dome ‘ adlı kitabın diziye uyarlanmış halidir. Mainede yer alan Chesters Mill kasabasında kasabalıların gizemli güçler tarafından Dünya ile bağlantısının kesilmesi konu ediliyor. Ve bu süreç içerisinde kasabalıların birbirine karşı mücadelelerine yer veriliyor.

10- 12 Monkeys

26 12 monkeys ideas | 12 monkeys, aaron stanford, monkey tv series

12 Monkeys, insan türünün sona ermek üzere olduğu bir gelecekte olayları araştırmak için zamanda yolculuk yapan bilim adamını konu ediyor. James Cole karakterinin yaşamış olduğu bu süreçler duygu ve düşüncelerinizi tam anlamı ile harakete geçirecek.

11-Z Nation

Kral Schafer imzalı olan Z Nation, zombi virüsünün insan neslini kırıp geçirmesini konu ediniyor. Dizide geride sağlam kalmış olan grubun virüse bağışıklık göstermiş olan birini laboratuvar ortamına götürmesi anlatılıyor. Hükümetinse bu konu karşısında çaresiz kalması, bir grubun virüse bağışıklık göstermiş olan birini şehirden şehire götürmesi konu edinilmiş. Ve bu süreçte yaşananlar izleyici ile paylaşılıyor. Ciddi derecede tehlikeli olan bu görevin tek umudu ise taşımış oldukları kişinin insanlığı kurtarabilecek olması.

12-Day 5

Day 5, ölümcül uyku salgını temalı bir dizi. Açıklanamayan bir salgının tüm insanlığı etkilemesi sonucu insanların bu duruma yanıt aramasını konu ediniyor. Uykuya dalındığında ölüm kaçınılmaz bir son haline gelmektedir. Peki bir insan ne kadar uyanık kalabilir?

13-The Between

Dizide 21 yaş ve üstündekilerin aniden çıkan viral bir salgın sonucu öldüğü bilinmektedir. Prety Lake kasabasındaki bu hayatta kalma mücadelesi izleyici ile buluşuyor.

14-Fear The Walking Dead

The Walking Dead dizisi öncesinde yaşananlar bu dizide anlatılıyor. Dizide zombi kıyametinden önceki süreçleri anlatılırken, dünyanın karmaşıklığı içerisinde psikolojik etkenlere odaklanıldığı bilinmekte.

Başa dön tuşu
error: Bu içerik korumalı.