iPhone / iPad / Mac

Android’den iPhone’a geçiş yapmanın en önemli 10 nedeni!

Aşağıdaki listede, bir Android cihazdan iPhone’a geçmenin en iyi nedenlerinden bahsedeceğiz. Bazıları iOS ile ilgili, diğerleri ise bir iPhone’un Android’e kıyasla sunduğu üstün donanımdan kaynaklanıyor. Başlayalım.

1. Daha Uzun Yazılım Güncellemeleri

Android OEM’lerinden farklı olarak Apple, CPU’lar için üçüncü taraf satıcılara güvenmiyor. Çoğu Android üreticisi, cihazı çalıştırmak için Qualcomm Snapdragon işlemci serisini tercih ediyor. Başarılı bir güncelleme süreci için kendi taraflarında gerekli değişiklikleri yapmak için Qualcomm’a güvenmek zorundadırlar.

Apple, iPhone’lara güç sağlamak için şirket içi bir A serisi yonga seti kullanıyor. Donanım ve yazılım arasındaki dikey entegrasyon, şirketin beş yıldan fazla yazılım güncellemesi sunmasına olanak tanır. Yani, yeni aldığınız iPhone 12’niz 2025’e ve hatta daha fazlasına kadar güncelleme almaya devam edecek.

2. Hızlı Yazılım Güncellemeleri

Tipik bir Android OEM, Google’ın Android sürümünü kullanır, kullanıcı arayüzüne daha fazla özellik ekler, operatör sertifikasyonundan geçer ve ardından kullanıcıya bir işletim sistemi güncellemesi yayınlar. Süreç zaman alıcıdır ve bu nedenle Samsung, Xiaomi, OnePlus vb. Şirketlerin yazılım güncellemelerini sunmasının dört veya beş aydan fazla sürdüğünü görüyoruz.

3. Daha İyi Gizlilik

Örneğin, Uygulama İzleme Şeffaflığı , diğer şirketlerin sahip olduğu uygulamalar veya web siteleri genelinde verilerini izlemeden önce kullanıcının iznini almasını gerektiriyor. iOS 14, arka planda bir mikrofon veya kamera kullanan uygulamayı Kontrol Merkezi’nde turuncu veya yeşil bir nokta gösterme seçeneği ekledi.

Örneğin iOS’ta bir kamera veya fotoğraf düzenleme uygulaması için makul bir izin olan fotoğraf kitaplığınıza erişim isteyecektir. Ancak, gizli tutmak istediğiniz hassas fotoğraflarınız varsa, erişimi yalnızca belirli fotoğraflarla sınırlayabilirsiniz.

4. Sınıfında Lider Performans

Apple’ın A serisi mobil CPU serisi, sınıfında lider performans sunmasıyla bilinir. A serisi yonga setinin, Qualcomm ve Exynos rakiplerini gerçek dünya senaryoları ve kıyaslamalarında yıldan yıla rahat bir şekilde geride bıraktığını gördük.

5. Üstün Video Kayıt Yetenekleri

iPhone, tüm rakipler arasında en akıcı video kaydına sahip olarak biliniyor. Çok fazla vlog çeken biriyseniz, iPhone ile devam edin. iPhone 12, Dolby Vision ile 30 fps’ye kadar HDR video kaydı çekebilir.

Film yapım endüstrisindeki birçok profesyonelin tüm çekimleri kaydetmek için iPhone’u kullandığını gördük.

6. Optimize Edilmiş Üçüncü Taraf Uygulamaları

Geliştiricilerin iOS uygulamalarına Android meslektaşlarından daha fazla çaba ve zaman harcadıkları bir sır değil. Twitter, Facebook, Snapchat, Instagram vb. popüler uygulamalar, Android’e kıyasla iPhone’da daha iyi kullanıcı arayüzü ve stabil performans sunar. Android’de bir geliştiricinin, uygulamanın düşük maliyetli bir cihazda ve yüksek kaliteli bir cihazda mükemmel şekilde çalıştığından emin olması gerekir. Hepsi amiral gemisi bir CPU ile geldiği için iPhone tarafında böyle bir sorun yok.

7. Yeni Uygulama ve Oyunların İlk Önce iOS’a Gelmesi

iOS kullanıcıları, dijital harcamalarda Android kullanıcılarını 2: 1 oranında kolayca geride bırakıyor. Popüler uygulamaların ve oyunların önce App Store’a gelmesinin nedenlerinden biri de budur.

8. Mac ile Entegrasyon

Apple M1: Der Anfang von Intels Ende – oder nicht? | heise online

Bir Mac kullanıyorsanız, bir iPhone almak çok daha mantıklı. Devamlılık adı verilen özel bir dizi özellik sayesinde Apple aygıtlarınız arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmak çok kolay. Örneğin, iPhone’unuzdaki Notlar’da bir not yazmaya başlayabilir ve bunu Mac’inizdeki Notlar’da bitirebilirsiniz. Telefonunuzda etkin durumda olan Notlar uygulaması, en soldaki Mac’in Dock’unda özel bir simge alır.

AirDrop, iPhone ve Mac kullanıcıları için başka bir kullanışlı araçtır. AirDrop’u kullanarak, iPhone’dan Mac’e veya tam tersi dosyaları saniyeler içinde kolayca paylaşabilirsiniz.

iPhone’da bir çağrı mı alıyorsunuz? Bunu doğrudan MacBook’unuzdan yönetebilir ve yanıtlayabilirsiniz.

9. Bloatware Yok

Birçok Android telefon, özellikle düşük ve orta sınıf olanlar, kutudan çıkar çıkmaz ağır bloatware ile birlikte gelir. Yeni satın alma işleminizle birlikte gelen Facebook, Microsoft ve diğer bazı oyunların uygulamalarını görmüş olabilirsiniz. Bunları her zaman kaldırabilirsiniz ancak bu, kullanıcıların Android cihazlarla uğraşması gereken bir engeldir. iPhone’da durum böyle değil.

10. İyi Yeniden Satış Değeri

Android rakiplerinin aksine, bir iPhone belirli bir zaman sonra da iyi bir yeniden satış değerine sahip.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: Bu içerik korumalı.